Zanzibar jak vyšitý

Zanzibar. Ostrov magického jména, kde se pláž svléká donaha, střechy domků jsou pletené, a prádlo s větrem hrají blues. Zvířata tu mívají cestovatelské choutky a lidé nešetří úsměvy.

Knížka pro děti i rodiče je složená trochu veršem a trochu prózou, ale hlavně jehlou a nití a kousky vysloužilých látek, které i tomu, co opravdu není k uvěření, dávají hmatatelnou podobu a zářivé barvy. Plastické obrázky spolu s dvanácti veršovanými a pěti prozaickými texty hravě a s humorem provedou malé cestovatele životem ostrovanů i zvířat z ospalé vesničky jménem Jambiani, kde i nejvšednější věci jsou velmi neobyčejné. Knížka pro zvědavé oči a uši.

 

Vydal LABYRINT v edici knih pro děti RAKETA

44 stran, velký formát 230x230 mm, barevný tisk, pevná vazba V8, 245 Kč

 

 

O AUTORCE:

Radka Dráčková

Narodila se v roce 1976 v Havířově. Vystudovala bilingvní francouzsko-české gymnázium a obor český a francouzský jazyk na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Procestovala hodně zemí, včetně chudší části světa, a působila na dobrovolné misi rozvojové organizace Pro-Contact v západoafrické Guineji. Cesty do východní Afriky spolu s vášní pro práci s textilem daly vzniknout rukopisu knihy pro děti o Zanzibaru. Je šťastně vdaná a má dvě holčičky. Vyhýbá se sociálním sítím.

245 Kč , ISBN: 978-80-86803-32-6

Koupit

Recenze:

„Výjimečný autorský projekt si zaslouží respekt stejně jako odvážná edice Raketa nakladatelství Labyrint, která přijala měkké hadrové obrázky a nekonvenční verše evokující ostrovní pohodu do své vlídné náruče.“

Jitka Nešporová, iliteratura.cz, 10. 3. 2016

 

„Plastické obrázky spolu s dvanácti veršovanými a pěti prozaickými texty hravě a s humorem provedou malé cestovatele životem ostrovanů i zvířat z ospalé vesničky jménem Jambiani, kde i nejvšednější věci jsou velmi neobyčejné.“
Radka Wallerová, supermamy.maminka.cz, 31. 1. 2016

 

Autor: Dráčková Radka

V edici: Raketa - knihy pro děti

Galerie - Zanzibar jak vyšitý

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Dráčková Radka Zanzibar jak vyšitý 2015

časopis RAKETA

RAKETA 31  / Sport v plavkách

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety