Muž, který polykal vítr

Olga Walló

Muž, který polykal vítr

Pikareskní román o svérázném sirotkovi nejasného původu, který hledá své místo ve světě. Nalezne otce, morálku a řád? Dobrodružný děj nás v několika proplétajících se rovinách provází soubojem tajných služeb, intelektu a emocí od socialistického sirotčince v 50. letech přes teologický seminář, psychiatrický ústav, pražskou filozofickou fakultu na přelomu 60. a 70. let, „zašívárnu“ v pohraničí za normalizace, až po léta devadesátá, kdy se s hlavním hrdinou dostaneme až do Mexika.

 Objednat se slevou 20 %

O AUTORCE:

Olga Walló – překladatelka, spisovatelka a dabingová režisérka. Narodila se v roce 1948 v Praze, kde na UK vystudovala filozofii a psychologii. Od roku 1969 se zabývala autorským dabingem (od Shakespeara až po komisaře Moulina), převážně pro televizi a získala si na tomto mimořádný respekt. V druhé polovině života zahájila literární dráhu. Překládá z více jazyků, debutovala v padesáti básnickou sbírkou. Dnes má na kontě již sedm prozaických titulů. Román Kráčel po nestejně napjatých lanech (2007) vyšel též anglicky a čínsky. Žije na Šumavě, píše, překládá, cestuje a učí.

 

CITÁTY:

„Před časem jsem pro sebe učinil literární objev. Nestává se mi často, abych se setkal s tak silnou životní výpovědí, s tak vytříbeným jazykem, stylem, a k tomu i suverénní schopností skladebnou. Netrpělivě čekám na každou další autorčinu prózu.“ (Vladimír Karfík)

 

„Čtenáři, kteří mají rádi dobrou prózu, přijdou si na své v tomhle vynalézavě napsaném, zábavném i tragickém románu z málo známých padesátých let minulého století v Československu.“ (Josef Škvorecký o románu Kráčel po nestejně napjatých lanech)

 

 

V nakladatelství Labyrint vyšla také ve třech samostatných svazcích autorčina rodinná sága
Věže Svatého Ducha
= Kráčel po nestejně napjatých lanech (2007)

= Jak jsem zabila maminku (2008)

= Na počátku byl kůň (2010)

295 Kč , ISBN: 978-80-87260-44-9

Koupit

Autor: Walló Olga

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Walló Olga Jak jsem zabila maminku 2008
Walló Olga Kráčel po nestejně napjatých lanech 2007
Walló Olga Muž, který polykal vítr 2012
Walló Olga Na počátku byl kůň 2010
Walló Olga Sekundární zisky 2005

časopis RAKETA

RAKETA 32 / UFO

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety