Radiator & Recyklator (trilogie)

Petr Korunka: Radiator & Recyklator

 

Postapokalyptický příběh ve stylu Falloutu, Mad Maxe nebo Avatara přináší originální komiksový svět připravený k prozkoumání. Komiks o konci civilizace, jak ji známe. Inspirativní četba pro každého, komu není budoucnost této planety lhostejná.

Pragmatik Radiator a idealista Recyklator jsou nerozluční přátelé. Po nezdařeném ekologickém happeningu se ocitají ve víru událostí, které je neplánovaně zavedou do tajné podzemní laboratoře, vzdáleného vesmíru i zpátky na Zemi po ničivé katastrofě. Tento nový svět je ovšem ještě nevyzpytatelnější a nebezpečnější než ten starý, za jehož reformu a záchranu oba bojovali. Lidé a zvířata zmutovali v děsivá monstra a ze života se stal dennodenní zápas o naplnění nejzákladnějších potřeb. Navíc se zdá, že mnohem větší hrozbu než nová divočina představuje bezohlednost a domýšlivost civilizace, jíž se podařilo zčásti přežít. Při snaze pochopit, co je v neznámém světě dobré, a co zlé, co je pokrok a co úpadek, oba hrdinové vystavují náročné zkoušce své morální zásady i vlastní životy.

Kniha obsahuje kompletní trilogii R&R včetně úvodních dvou svazků Nic menšího než záchrana lidstva a Restart lidstva, vydaných před deseti lety.

Vydává nakladatelství Labyrint.

360 stran, formát 190 × 250 mm

 

Petr Korunka

(1980) Absolvent VŠUP, ilustrátor, komiksátor a grafický designér. Kromě trilogie Radiator & Recyklator a autorem několika menších komiksů vydaných v rámci žánrových časopisů nebo sborníků. Ve volném čase rád leze po skalách, jezdí na motorce, prochází se po lese a kreslí.

495 Kč , ISBN: 978-80-88378-01-3

Koupit

Recenze:

„Co je naopak potřeba vypíchnout, je celkové grafické ztvárnění komiksu. To je i na české poměry vcelku netradiční a Korunka se tak nebojí jít zcela proti proudu. (…) A právě to dělá z tohoto komiksu něco trochu výjimečného.“ 

Petr Čapek, schefikuvblog.eu, 20. 7. 2021

Autor: Korunka Petr

V edici: Labyrint KOMIKS

Galerie - Radiator & Recyklator III

Legenda:

  • vyšlo - k dostání
  • vyšlo - rozebráno
  • plánovaný titul

Také vyšlo

Autor Název Rok Dostupnost
Korunka Petr Radiator & Recyklator 2010
Korunka Petr Radiator & Recyklator (trilogie) 2021
Korunka Petr Radiator & Recyklator 2 2012

časopis RAKETA

RAKETA 30 / Město

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety