Klub Raketa - Nakladatelstvi Labyrint Praha

Doporučujeme

Banner The Wall - You Tube

Banner The Wall - You Tube

Podporujeme:

TIBET Divadlo Buchty a loutky na motivy knihy Petra Síse. Režie: Radek Beran, scéna a loutky: Robert Smolík a Bára Čechová, hudba: Vít Brukner a Tomáš Procházka. Hra loutek a objektů, hra světel a odlesků, hra smíchu a dojetí. Je radost vymýšlet představení podle dobrého obrazového scénáře a jemného příběhu s brutálním pozadím.

Aktuální termíny představení naleznete na stránkách divadla Buchty a loutky.

Podrobné informace naleznete na stránce představení Tibet - tajemství červené krabičky.

Milada Rezková, Lukáš Urbánek: Doktor Racek na horách

Petr Sís: Wall - Obálka knihyNetradiční hravá knížka pro děti plná fotek, obrázků, básniček, s komiksem a příručkou lyžařské abecedy. Silnice zapadaly sněhem, motorka je v garáži a doktor Racek odjíždí vlakem do hor. Obrázky, fotky, básničky, lyžařská abeceda, komiks! Eskymáci, sněhuláci, tučňáci! Neváhejte, nasaďte kulichy, polární expedice právě začíná!

Vydává Labyrint v edici knih pro děti Raketa 72 stran, 245 Kč.

David Böhm: Ticho hrocha / Černé pohádky

David Böhm: Ticho hrocha / Černé pohádky - Obálka knihyUnikátní africký komiks pro děti i dospělé od finalisty letošní Chalupeckého ceny. Poetické, trochu absurdní, místy až černé - takové jsou krátké pohádkové příběhy této knihy. Většina z nich vychází z tradičního afrického folkloru, i když v podání dětských vypravěčů dost osobitě upraveného.

Do Čech ke kreslíři Davidu Böhmovi texty doputovaly v zavazadle jeho sestry Terezie jako štos slohových prací z malé středoafrické školy. Obrazotvornost černého kontinentu nemilosrdně bourá naši evropskou představu o tom, jak má vypadat pohádka. Pro děti lehce šokující, pro dospělé jednoznačně osvěžující komiks.

Vydává nakladatelství Labyrint v edici Raketa velký formát, cena cca 225 Kč, ISBN 978-80-8680317-3.

Milada Rezková, Lukáš Urbánek: Doktor Racek na horách

Milada Rezková, Lukáš Urbánek: Doktor Racek na horách - Obálka knihyNetradiční hravá knížka pro děti plná fotek, obrázků, básniček, s komiksem a příručkou lyžařské abecedy. Silnice zapadaly sněhem, motorka je v garáži a doktor Racek odjíždí vlakem do hor. Obrázky, fotky, básničky, lyžařská abeceda, komiks! Eskymáci, sněhuláci, tučňáci! Neváhejte, nasaďte kulichy, polární expedice právě začíná!

Vydává Labyrint v edici knih pro děti Raketa 72 stran, 245 Kč.

Doktor Racek jede na prázdniny

Doktor Racek jede na prázdniny - Obálka knihyNapsala Milada Rezková, nakreslil a vyfotil Lukáš Urbánek

Netradiční knížka pro děti plná fotek, obrázků, básniček, s komiksem a unikátní montážní příručkou na závěr. Doktor Racek se rozhodne zavřít svoji ordinaci a opustit město. Nastartuje motorku a vůbec ještě netuší, kolik zázraků cestou potká. Neváhejte, nasedejte, nejzábavnější jízda sezóny začíná!

Videoklip ke knize Doktor Racek jede na prázdniny najdete na YouTube.com. (stačí zadat heslo „Doktor Racek“)

V edici RAKETA vydává nakladatelství Labyrint. velký formát 270 x 200 mm, váz., 72 stran, 245,- Kč ISBN 978-80-86803-14-2

The WALL / Growing Up Behind the Iron Curtain - Peter Sís

Petr Sís: Wall - Obálka knihyAnglické vydání rozšířené české verze knihy Petra Síse ZEĎ / Jak jsem vyrůstal za železnou oponou .

Peter Sís draws us into the world that shaped him - Czechoslovakia during the Cold War. Behind the Iron Curtain were many people who wanted to be free. And as Peter grows up, he becomes one of them.

He tells his story in pictures and memories, from a happy childhood to adolescence, when news from the West slowly filters into the country. Peter and his friends hear about blue jeans, Coca-Cola, beat poetry, rock’n’roll… and the Beatles! We feel the pull of the free world’s forbidden fruits and sense the excitement as barriers are lifted. It’s the Prague Spring of 1968, and life is sweet. Then we watch in horror as the Soviets reassert totalitarian control, and we understand Peter’s wish to be free.

In remarkable drawings and diaries, Peter Sís has brought memory and history together to take us on this extraordinary journey behind the Iron Curtain.

English translation of the enlarged (czech) edition, Labyrint - Prague, 2008 60 pages, 349 Kč, ISBN 978-80-86803-13-5

Petr Sís: ZEĎ

Petr Sís: ZEĎ - Obálka knihyJak jsem vyrůstal za železnou oponou.

Očekávaný projekt v New Yorku usazeného českého výtvarníka a spisovatele. Zcela ojedinělá kniha, která malým čtenářům přibližuje dobu komunismu, léta 1948-1989, kdy za „železnou oponou“ v Československu žili, pracovali a snili obyčejní lidé.

Celobarevné vydání kombinuje kresby, komiks a autentické obrazové deníky.

Kniha vychází současně v USA, ve Francii, v Německu a v rozšířeném vydání také česky. 60 stran velkého formátu, váz. 299 Kč, ISBN 978-80-86803-12-8. Vydává Labyrint v edici pro malé čtenáře Raketa.

Petr Sís: The Wall - ukázka z knihy

Petr Sís: The Wall - ukázka z knihy

Petr Sís: Tři zlaté klíče | The Three Golden Keys

Obálka knihy Petra Sise Tři zlaté klíče

Tři zlaté klíče Petra Síse k magické Praze. Klíče otevírají tajemné zámky starých pražských pověstí o Bruncvíkovi, o Golemovi a o mistru Hanušovi a jeho staroměstském orloji. Nová edice původního amerického vydání obrázkové knížky.

Celobarevné vydání, formát 260x300 mm, 60 stran, váz. České vydání (329 Kč), anglické vydání (349 Kč). Vydává Labyrint v edici pro malé čtenáře Raketa.

Petr Sís: Tři zlaté klíče

Petr Sís: Tři zlaté klíče

Pavel Hrnčíř: Komínek & Budíček

Bohatě ilustrovaný seriál příhod dvou podivuhodných hrdinů. Komínek s Budíčkem sice obývají jednu domácnost, ale musí se nejdříve důkladně skamarádit, aby zažili neuvěřitelná dobrodružství v krajině nonsensu.

Barevné koláže a obrázky Michaela Kukovičová. 90 stran velkého formátu, váz. 245 Kč, ISBN 978-80-86803-11-1. Vydává Labyrint v edici pro malé čtenáře Raketa (grafický koncept REDESIGN).

Pavel Hrnčíř: Komínek & Budíček

Pavel Hrnčíř: Komínek & Budíček

Petr Sís: HREJ, MOZARTE, HREJ

Obálka knihy Petra Síse - Hrej, Mozarte, hrejPoslouchejte příběh zázračného dítěte. Malý Wolfgang, který pod přísným dohledem svého otce musel cvičit každý den a již v šesti letech komponoval, si vymyslel vlastní svět. V jeho království ožívají roztodivné věci, nástroje a dokonce i postavy z Kouzelné flétny. U příležitosti 250. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta představuje mezinárodně uznávaný výtvarník Petr Sís nezaměnitelným stylem slavného skladatele nejmenším čtenářům. Pro děti od 4 do 8 let.

32 stran, celobarevné, pevná vazba s přebalem, formát: (šířka) 235 x 260 mm, ISBN 80-86803-07-4, EAN 9788086803074, DPC na volném trhu: 229,- CZK.

Vydal Labyrint v edici pro malé čtenáře Raketa.

Noha k noze - Viliam Klimáček, Dezider Tóth

Obálka knihy Noha k noze - Viliam Klimáček, Dezider TóthJedna z prvních konceptuálních knih pro děti. Pohádky, akce, fotozáznamy a interaktivní hry pro děti a jejich rodiče. Stopařův průvodce po lidech, zvířatech, věcích a po všem co zanechává stopy. Od našich bot a pneumatik přes písmo jako stopu na papíře až po vůně a hvězdy, stopy létající ve vzduchu… V roce 2004 bylo původní slovenské vydání zařazeno do Kánonu 50 nejlepších dětských knih světa.

Autor textu Viliam Klimáček je známý slovenský spisovatel a dramatik, zakladatel divadla GUnaGU a několikanásobný laureát ceny Alfréda Radoka. Nosí boty velikosti 11.

Autorem výtvarné koncepce a ilustrací je Dezider Tóth (Monogramista TD), účastník alternativního umění, dnes vysokoškolský pedagog. Nosí boty velikosti 6 a 1/2.

Vydal Labyrint v edici knih pro děti RAKETA. 130 stran, celobarevné vydání, váz., 229 Kč, 80-86803-04-X

Tibet / Tajemství červené krabičky - Petr Sís

Obálka knihy - Tibet / Tajemství červené krabičky - Petr SísPo otevření červené krabičky najde Petr Sís deník, který si jeho otec psal, když v polovině padesátých let minulého století zůstal ztracen v Tibetu. Obrací křehké stránky popsané vybledlým písmem, doplněné hezkými kresbami, zkoumá malé poklady ukryté v deníku a bezděky se tak vydává na cestu do daleké země. Kousek po kousku odhaluje tajemství otcovy více než dvouleté cesty včetně setkání s tehdy osmnáctiletým Dalajlámou. Zároveň vzpomíná na malého chlapce, který toužil po tom, aby se mu táta vrátil, a vybavuje si fantastické příběhy, jež mu po svém návratu sám vyprávěl – příběhy, které zněly spíše jako pohádka než ze skutečného života.

V této velmi osobní knize určené dětem i jejich rodičům předkládá Petr Sís barevný kaleidoskop pravdy, snů a vzpomínek. Jde o nezapomenutelnou knihu autora obdařeného vzácnou představivostí.

Vydalo nakladatelství Labyrint v edici knih pro děti RAKETA. Velký formát, celobarevné vydání, 299 CZK, ISBN 80-86803-03-1

Obálka CD Tibet-Tajemství černené krabičky

Petr Sís načetl osobně celou knihu na CD. Fantastický příběh doprovází nahrávky originální tibetské hudby a zpěvů, tak jak je pořídil autorův otec, režisér Vladimír Sís před padesáti lety v Tibetu.

CD v digipacku stojí 249 Kč. LAB Records, EAN 9788086803067

CD Tibet - kde můžete koupit:

 • Dům knihy Kanzelsberger, Václavské nám. 4, Praha 1
 • Knihkupectví Kanzelsberger, Václavské nám. 42, Praha 1
 • Knihkupectví Academia, Václavské nám. 34, Praha, Praha 1
 • Knihkupectví Academia, nám. Svobody 13, Brno
 • Neoluxor - Palác knih, Václavské nám. 41, Praha 1
 • Neoluxor - Knihkupectví Chodov, Roztylská 17, Praha 4
 • Knihkupectví Řehoře Samsy, Vodičkova 30, pasáž U Nováků, Praha 1
 • Knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, Brno
 • Indies-prodejna, Kobližná 16, Brno
 • Indies-prodejna, Denisova 8, Olomouc
 • Knihkupectví Bohumil Fišer, Kaprova 10, Praha 1
 • Knihkupectví Michala Ženíška, Poštovská 4, ALFA pasáž, Brno
 • Reprezentační prodejna ČRo a ČT, Vinohradská 12, Praha 1
 • Black Point, Zlatnická 6, Praha 1 + e-shop

STROM ŽIVOTA (Charles Darwin) - Petr Sís

obálka knihy - STROM ŽIVOTA (Charles Darwin) - Petr SísFascinující celobarevné putování s anglickým přírodovědcem Charlesem Darwinem (1809-1882) jeho životem, lodí Beagle kolem světa a dobou, kdy mu nikdo nechtěl věřit, jak vznikl člověk. Překlad Viktor Janiš. Kniha vyšla poprvé na podzim roku 2003 v New Yorku. V roce 2004 získala Zlatou medaili (Ragazzi Award) na Mezinárodním veletrhu dětské knihy v Boloni. Po americkém a českém vydání vyšla v dalších třiceti zemích po celém světě. České vydání Stromu života se dočkalo třech dotisků. Publikace byla oceněna v soutěži Nejkrásnější knihy České republiky a získala cenu Spolku grafiků Hollar za nejkrásnější ilustrace.

50 stran velkého formátu 230x310 mm, barevné vázané vydání, cena 299 Kč, (ISBN 80-86803-02-3)

KVIK PLUJE NA JIH, text: Richard Kubeš, Luděk Janda, ilustrace: Michal Cihlář

Obálka knihy - KVIK PLUJE NA JIH, text: Richard Kubeš, Luděk Janda, ilustrace: Michal CihlářV mrazivé zimě za polárním kruhem žije Kvik, rozpustilá alka, která se jednoho dne vypraví na dobrodružnou cestu na jih. Aby se vám Kvik na sněhobílých pláních neztratil, oblékli jsme ho do červeného svetru. Kvika vymyslel Richard Kubeš, který v roce 1946 vydal v Brně knihu Kvik pluje na jih. Na motivy původního vydání příběh pro děti nově převyprávěl Luděk Janda. Autorem barevných linorytů je výtvarník, grafik a mj. designér pražské zoologické zahrady Michal Cihlář.

112 stran formátu 170x220 mm, barevné vázané vydání, 199 Kč, (ISBN 80-86803-00-7)

VÝSTAVA - současně s ilustracemi ke knize vytvořil Michal Cihlář naučnou putovní výstavu jak Kvik plul na jih. Děti se poutavou formou seznámí s tím, jak vzniká kniha o zvířátkách od prvního nápadu, prvních skic a obrázků až po tisk, co je to linoryt, jaký rozdíl je mezi alkou a tučňákem a tak dále. Vše je doplněno velkými barevnými reprodukcemi. Celkem 17 zasklených a zarámovaných panelů má rozměr 88x64 cm.

Výstava KVIK PLUJE NA JIH

Již proběhlo

 • Havlíčkův Brod 5.10.-2.12.2007 – Galerie výtvarného umění
 • září-říjen 2006: Příbram, Galerie Fr. Drtikola
 • červenec-srpen 2006: Vídeň (České centrum): Kvik schwimmt in den Süden
 • červen 2006 -- Slavonice (Městské muzeum)
 • leden-únor 2006 -- Budapešť (České centrum) : Kvik délnek tart
 • červen-srpen 2005 -- Sofie (České centrum) : Kvik pluva na jug
 • květen-červen 2005 -- Bukurešť (České centrum) : Kvik pluteste spre sud
 • březen-duben 2005 -- Liberec (Krajská vědecká knihovna)
 • březen 2005 -- Liberec (Veletrh dětské knihy, Výstaviště)
 • leden-únor 2005 -- Praha (Městská knihovna na Smíchově)
 • listopad-prosinec 2004 -- Praha (Divadlo Minor)
 • říjen 2004 -- Olomouc (Kavárna Muzea umění)
 • září 2004 -- Kyjov (Galerie ZŠ Komenského, Újezd-Kyjov)
 • září 2004 -- Jičín (festival Jičín město pohádky, Jičínský zámek)
 • červenec-srpen 2004 -- Zlín (Knihkupectví a galerie Artforum)
 • červen 2004 -- České Budějovice (Galerie u kamenné žáby)
 • květen 2004 -- Praha (Knižní veletrh Svět knihy, Čítárna u čerta)
 • duben 2004 -- Mnichov (České centrum) : Pinguine und Alken