CRWECON 2014!

07-06-2014

Klub Cross (poblíž Nádraží Holešovice, na křižovatce ulic Plynární a Jankovcovy, Praha

V sobotu 7. 6. 2014, v devět hodin, vypukne v pražském klubu Cross (kousek od stanice metra Nádraží Holešovice, na křižovatce ulic Plynární a Jankovcovy) už devátý ročník srazu všech komiksových fanoušků! Vypukne Crwecon. Na festivalu bude mimo jiné představen náš nový titul Made in Japan, knihu uvede jeden ze spoluautorů Antonín Tesař.

CRWECON 2014!

Velký sraz komiksových fanoušků se už blíží!

V sobotu 7. 6. 2014, v devět hodin, vypukne v pražském klubu Cross (kousek od stanice metra Nádraží Holešovice, na křižovatce ulic Plynární a Jankovcovy) už devátý ročník srazu všech komiksových fanoušků! Vypukne Crwecon.

            Program téhle intenzivní jednodenní akce bude složený ze tři pásem. Návštěvníci se v nich dozví mimo jiné o utajené minulosti Spider-Mana i X-Menů, budou si moci vyzkoušet komiksový kvíz, poslechnou si něco o komiksových adaptacích slavných počítačových her, o slavných autorech i kreslířích, zúčastní se křtů novinek, vyslechnou si výčet zajímavých titulů minulého roku, budou si moci promluvit s největšími českými komiksovými vydavateli a dozvědět se jako první jejich plány, zjistí, co je nového ve světě japonského komiksu, jaké nové mangy chystá nakladatelství Crew, a podívají se na nová anime... a kromě toho tu čeští tvůrci představí své nové projekty a návštěvníci si budou moci se slevou koupit komiksy, plakáty, alba, figurky... a samozřejmě být přítomni i vyhlášení ceny Fabula Rasa, ceny, ve které o nejlepších komiksech minulého roku rozhodují sami čtenáři! Program je letos ještě obohacený možností si koupit a vyzkoušet deskové hry, samozřejmě nebude chybět ani dražba originálních kreseb a maleb, galerie – a burza, kde budete moci koupit (nebo naopak prodat) zajímavé komiksy!

            To ovšem není jediné, čím se může letošní Crwecon pochlubit. Dorazí i velmi zajímavý zahraniční host. Do Prahy přijede Aleš Kot, český komiksový tvůrce, který píše pro největší americká komiksová vydavatelství – DC, Marvel i Image - a do péče dostal mimo jiné i postavy z Batmanova světa a slavné Avengers. Ovšem jeho největším úspěchem je vlastní série Zero. Příběh tajného agenta, který patrně zapříčinil konec světa, je vyprávěný pomocí uzavřených epizod, přičemž každou kreslí jiný zajímavý výtvarník. Komiks Zero se stal takovým hitem, že Aleš Kot momentálně píše pilotní díl k televiznímu seriálu!

             Podrobný program a další informace najdou zájemci na stránce www.crwecon.cz, kde se dozvědí nejžhavější novinky a informace, případně i na stránce Crwe na Facebooku.

            Jsou zváni všichni, kdo mají rádi komiks... nebo se o něm chtějí jen něco dozvědět či posedět se stejně naladěnými lidmi. Vstup je, jako každý rok, zdarma!  

''

časopis RAKETA

RAKETA 27 / Afrika

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety