KŘEST KNIHY POSTE RESTANTE

04-12-2012

Café Montmartre, Řetězová 7, Praha 1

Srdečně Vás zveme na uvedení české edice knihy Poste restante, kterou představí osobně autor Jindřich Mann v úterý 4. prosince 2012 v 18h Café Montmartre, Řetězová 7, Praha 1

Srdečně Vás zveme na uvedení české edice knihy Poste restante, kterou představí osobně autor Jindřich Mann. Jeho literární kardiogram prozkoumá a kmotrem knihy bude profesor Jan Pirk.

V úterý 4. prosince 2012 v 18 h Café Montmartre, Řetězová 7, Praha 1

víno - čtení - hudba - autogramiáda

pořádá nakladatelství Labyrint

ANOTACE:

Jindřich Mann

POSTE RESTANTE

Autobiograficky laděná kniha nechává nahlédnout do zákulisí slavné německé spisovatelské rodiny Mannů. Líčí typicky středoevropsky spletitý rodinný příběh, který nepostrádá bizarní, dramatické ani humorné momenty. Sedmnáctiletá Leonie, jediná dcera Heinricha Manna, v roce 1933 utíká spolu se svou židovskou matkou do její rodné Prahy. Dva roky po válce zde poznává prozaika Ludvíka Aškenazyho. Jejich syn Jindřich se v roce 1968 ocitne v Západním Berlíně, který vře studentskou revoltou, a stává se proti své vůli emigrantem ve třetí generaci. Po roce 1989 se vrací zpět do Prahy, kde se kruh jeho putování pomyslně opět uzavírá. Kniha představuje unikátní, autorem počeštělou a přepracovanou verzi textu, který z podnětu nakladatelství Rowohlt původně napsal německy.

360 stran, váz., 345 Kč, Labyrint, ISBN 978-80-87260-45-6

O AUTOROVI

Jindřich Mann se narodil roku 1948 v Praze, kterou o dvacet let později jako emigrant na dalších dvacet let opustil. Strávil je hlavně v Mnichově, západním Berlíně a částečně v Itálii. V Praze pracoval jako praktikant v dramaturgii a asistent režie v Národním divadle. V květnu 1968 byl přijat na pražskou FAMU, ale na studia již nenastoupil. Absolvoval na Filmové a televizní akademii v Západním Berlíně a od roku 1974 pracoval jako scenárista a režisér na volné noze pro západoněmecké televizní stanice ARD, ZDF ad. Natočil 30 televizních filmů různých metráží a žánrů, většinou dle vlastních scénářů, dokumenty, dětské seriály i detektivky. Podle divadelní hry svého otce Ludvíka Aškenazyho pro Českou televizi natočil Pravdivý příběh Antonie Pařízkové, lehké holce s dobrým srdcem (2001). V roce 2007 vydal v nakladatelství Rowohlt německy napsanou knihu Prag, poste restante.

CITÁTY

Vše, co chtěl Jindřich opravdu říci, nalezneme zde. Výsledkem je krásná a jedinečná kniha, která vypráví o rodině Mannů jazykem, jenž by potomkům lübeckých obchodníků jistě nebyl cizí. — Welt am Sonntag

„Kdyby se nerozpadlo manželství mých prarodičů, odešla by celá rodina nejspíš do Francie. A já bych možná nebyl dnes já, nanejvýš jen svá vzdálená připomínka. A vyzařovala by ze mne záviděníhodná vrozená elegance. Jenže manželství se rozpadlo. Děd emigroval z Německa do Francie, babička i s mou matkou do Československa. Byl to útěk. Zároveň to byl návrat. C’est la vie.“ — J.M.


''

časopis RAKETA

RAKETA 27 / Afrika

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety