prezentace knihy Mrtvorozená Eliška Frankensteinová - Michael Stavarič

09-11-2010

Rakouské kulturní fórum

zveme Vás do Rakouského kulturního fóra na prezentaci knihy a setkání s rakouským spisovatelem Michaelem Stavaričem - autorem oceňované existenciální detektivky o bezduché dokonalosti ....

9.11. od 18 hod. Rakouské kulturní fórum, Jungmannovo nám. 18, Praha 1

Michael Stavarič: Mrtvorozená Eliška Frankensteinová

Mrtvorozená Eliška Frankensteinová je oceňovaná existenciální detektivka o bezduché dokonalosti. Autor svým formálně dokonalým, rytmizujícím textem ironicky zpřesňuje proslulou větu, že „peklo jsou ti druzí“. Peklo jsou totiž ti nejbližší.
Eliška vášnivě ráda prodává byty. Občas některý z nich vyhoří. Nikdo neví proč. Ani hlavní vyšetřovatel, který se zamiluje do Elišky. Spolu s ním začínají do dívčina života prosakovat střípky z rodinné historie, nikdy neobjasněná úmrtí, nikdy nepoznaná láska. Ke zvířatům, k lidem, láska k vlastnímu dítěti. Jak to, že si Eliška na nic nevzpomíná?

přeložila Radka Denemarková

Michael Stavarič (*1972, Brno) je rakouský spisovatel a překladatel českého původu. Když mu bylo sedm, rodina emigrovala do Rakouska. Vystudoval bohemistiku a publicistiku ve Vídni. Živil se jako novinář a sekretář bývalého velvyslance a prezidenta mezinárodního centra PEN klubu Jiřího Gruši. Za román stillborn (2006) obdržel rakouskou knižní cenu Buch.Preis 2007.

časopis RAKETA

RAKETA 27 / Afrika

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety