Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 276.00
276.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

NEZVĚSTNÝ (AMERIKA) - Franz Kafka / DOTISK

NEZVĚSTNÝ (AMERIKA) - obálka
Nové české vydání nedokončeného románu pražského rodáka Franze Kafky (1883-1924). Nejznámější, světově proslulý představitel německé literární Prahy, jeden z nejvýznamnějších prozaiků světové literatury 20. století. Emil Utitz o Kafkovi napsal: ,,Co mně utkvělo ve vzpomínce, naprosto nejsou jednotlivé výroky nebo události, nybrž téměř dojemný obraz štíhlého, vysokého, chlapeckého člověka, který vypadal tak tiše, jemně a téměř svatě, který byl dobrý a poněkud rozpačitě se usmíval, který ochotně uznával číkoli zásluhy a přece byl vždycky jaksi vzdálený a cizí."

Překlad vychází z původní rukopisné verze bez editorských zásahů Maxe Broda, přeložil dr. Josef Čermák. Knihu v grafické úpravě Michala Cihláře provázejí ilustrace Jaroslava Róny k filmu "Amerika".

ISBN: 80-85935-35-x, 280 stran, váz.
Maloobchodní cena 345 Kč
(sleva 20%)

Kafkův román Nezvěstný za autorova života nevyšel. Vydal jej roku 1927 z pozůstalosti - jako předtím Proces a Zámek - jeho přítel a první editor Max Brod. I tento román se stejně jako oba další zachoval v podobě nedokončeného rukopisu. Náš nový překlad vychází z kritického vydání románu, jež vyšlo německy ve znění původního rukopisu v roce 1983. Román Nezvěstný vycházel dlouho pod názvem Amerika, jejž mu dal sám Brod, odvolávaje se na to, že tak ho v hovorech s Kafkou nazývali: Amerika - Roman, americký román. Kafka však ve svých písemných projevech názvu "Amerika" nikdy nepoužil, vždy ho nazývá "Nezvěstný". Je třeba tento jeho název respektovat, mj. i proto, že nepochybně vyjadřuje podstatný smysl díla - příběh člověka, který se ztratil ve světě.
« zpět