Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 156.00
156.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

AXE AFRICA - David Jan Žák

AXE AFRICA
Po přečtení téhle knihy se vyhýbám zrcadlům a všem cestám na jih.“ (Petr Šabach)

„Pak už jen zíral na poslední zrcadlový výjev. Stál tam a během několika vteřin zestárl, zrohovatěl, zešedl a zlomil se. Nakonec se celá místnost koupelny odrážela v zrcadle a uprostřed v rovině nosu viselo jedno jediné oko, bez víčka, bez řas, nemrkalo, jen se zařezávalo do jeho pohledu, podmaňovalo si ho, pohlcovalo. Bez odporu se ponořil do tyrkysově temné hlubiny a padal bez možnosti se o něco zachytit. Ztratil se.“

Prozaický debut AXE AFRICA byl na podzim 2006 realizován v rámci dramatických čtení projektu LISTOVÁNÍ (www.listovani.cz).

Vychází 26. června jako 6. svazek edice FRESH v nakladatelství Labyrint. ISBN 80-85935-79-1, 152 stran,
Maloobchodní cena 195 Kč
(sleva 20%)
(do rámečku k obálce)

DAVID JAN ŽÁK (*1971 v Prachaticích) Živil se jako dělník, stěhovák, učitel, novinář, rozhlasový a televizní reportér. Pod vedením filmového teoretika Borise Jachnina natočil dva krátké hrané filmy – Mrtvé město (1993), Zvířepes (1994). Je členem umělecké skupiny Imbecilních realistů a stupidistů. Působil v divadélku Karel jako herec, zpěvák a dramatik. Svými ilustracemi přispíval do revue Labyrint a pro nakl. Knižní klub ilustroval knihu Karla Poláčka Hostinec U kamenného stolu. Vydal básnické sbírky: Jak padá podzim (1991), Výkřik z hlubin psa (1994), Výlet zpátky (1995), Dešti mezi slova (2005), Přicházím za tebou/ Прихожу за тобой (2005), Na břiše svítání (2006). Básně byly přeloženy do němčiny, ruštiny, polštiny a francouzštiny. Pařížské nakl. Gallimard zařadilo jeho verše do Almanachu české poezie druhé poloviny 20. století. Prozaický debut, novela AXE AFRICA, je realizován hereckou skupinou HejHolOU v rámci dramatických čtení projektu LiStOVáNí. Žije na Šumavě a v Českých Budějovicích.
« zpět