Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 0.00
0.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

ABDULLÁHOVY NOHY - Hafid Bouazza

ABDULLÁHOVY NOHY
VYPRODÁNO

Je jedna marocká vesnice, kde se mění lidé v olivovníky, kam se ze svaté války vrací místo celých hrdinů jen jejich nohy a odkud za okolností více než podivných mizí obyvatelé. Je to jen pouhá fantazie? Je proměna vesnice v jakousi Sodomu Gomoru jen snovým obrazem na rozvlněné hladině amsterodamských grachtů? Nebo je předivo utkané z vláken studeného Nizozemí a sluncem rozpáleného Maroka svéráznou formou výpovědi, jíž se autor vyhýbá politickému apelu i západně zjednodušenému pohledu na svět islámu?

Kontroverzní erotické povídky Hafida Bouazzy (*1970) - jednoho z nejslavnějších nizozemských Maročanů - vyvolávají pohoršení i nadšení, svou ironií často úsměv, humorně útočí proti zkostnatělým tradicím a pokrytecké morálce a čtenáře strhávají především mistrnou stylizací. Nakladatelství LABYRINT vydává knihu v překladu Veroniky Havlíkové s původními ilustracemi Michaela Rittsteina.

1. české vydání, 120 stran vázaně, 189 Kč

HAFID BOUAZZA - narozen v roce 1970 v marockém městě Oujda. V Nizozemí žije od svých sedmi let. Na univerzitě v Amsterodamu vystudoval arabskou literaturu. Debutoval sbírkou povídek Abdulláhovy nohy (1996), několika vydání se dočkala novela Momo (1998), je autorem divadelních her Apolena (1998), Masakr v Paříži (2001) a románu Šalamoun (2001).
« zpět