Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 180.00
180.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

HELINDA A KLEKÁNICE - Pavlína Brzáková

Helinda a Klekanice_Pavlina Brzakova
Pohádkový příběh s ilustracemi Roberta Smolíka.

Polednici zná kdekdo, ale o Klekánici se toho ví jen málo. Objevuje se krátce před setměním a neposedné děti, které tou dobou ještě nejsou doma, strčí do pytle a nese pryč. Odkud přichází? Kde bydlí? A co se stane s těmi, které popadne? Tohle tajemství odhalila malá holčička Helinda, když nechtěně zůstala dlouho venku. Podaří se jí od Klekánice utéci a vrátit se domů? Čeká ji nebezpečné dobrodružství, plné kouzel a neobvyklých přátelství...

Nová knihy pro děti (6-10 let) z produkce nakladatelství Labyrint vyšla v edici pro malé čtenáře Raketa.
1. vydání, 60 barevných stran, rozkládací mapa, váz.
Maloobchodní cena 225 Kč
(sleva 20%)
ISBN 978-80-86803-15-9

Pavlína Brzáková (*1972) je etnoložka, která v letech 1991 až 2001 pravidelně navštěvovala sibiřské kočovné Evenky a na základě svých pobytů napsala osm knih věnovaných jejich mytologii, písním, loveckým zážitkům a setkáním s duchovními světy. Později se zaměřila na činnost šamanů v jihosibiřské republice Tuva, na jejich rituály svěcení stromů, oživování pramenů, na způsoby léčení a věštění. Po narození dcery Viktorky a syna Ivánka se v ní probudila touha psát příběhy a pohádky pro děti, vyprávění o Helindě a Klekánici je její dětskou pohádkovou prvotinou.

Robert Smolík (*1977) se narodil a žije v Jičíně. Vystudoval scénografii na katedře Alternativního a loutkového divadla DAMU, kde v současné době učí. Spolupracuje s různými divadly, především se skupinou Buchty a loutky. Je členem experimentální a výzkumné divadelní skupiny Handa gote. Vyřezává loutky a mechanické objekty. Pěstuje bambusy.
« zpět