Skip Navigation
Banner LabShop sleva 20%

Koupit!

Cena:  Kč 140.00
140.00
Množství:
tisk
LABYRINT - knihy

VKV (velmi krátké vlny) - Benjamin Tuček

VKV - Benjamin Tucek_obalka
75 fantastických, absurdních a cynických povídek z minulosti, současnosti a budoucnosti. Prozaický debut mladého filmového režiséra a scenáristy.

Kniha podobná hudebnímu albu, v níž povídky střídají rytmus a stopáž, věty, slova, slabiky otevírají vnitřní krajiny lidí, kteří svoje milostné a partnerské vztahy prožili až na hranici možností a přežili, volume doprava i doleva. Vztahy tě posílí, nebo zničí, mezi větami zaslechneme názvuky discobilly, urban rock’n’rollu i psycho HC, obrazy městské periferie defilují pod vlivem diska 80. let nebo trip hopu, po industriální ukolébavce udeří diktátorský groove, v dalším tracku vystřídaný harmonií a něhou. Temná, cynická a absurdní kniha okouzluje svou nevtíravou naléhavostí, barevnými aranžemi a nečekaně průzračnými melodiemi. Doporučujeme číst velmi nahlas a místy zcela potichu.

12. svazek edice Labyrint FRESH
1. vydání 2009, 136 stran,
Maloobchodní cena 175 Kč
(sleva 20%)
ISBN 978-80-85935-92-9


BENJAMIN TUČEK (*1972 v Brně) Po maturitě studoval fotografii na FSV a scenáristiku a dramaturgii na FAMU, kde absolvoval v roce 2000. Pracoval jako asistent režie na filmu Návrat idiota (1999), jeho filmovým debutem byl celovečerní snímek Děvčátko (2002). Jako scenárista se podílel na filmech Mistři (2004) a Protektor (2009). Ve dvaceti letech založil kytarovku Teen Love Sex Doll, nyní hraje v discoreové skupině The Ritchie Success.

„Stává se, že oceán zamrzne tak rychle, že vlny vytvoří drobné, schodům podobné útvary, blízko u sebe, až vznikne obrovské vodorovné schodiště. Zmrzlé vlny uvězní ryby i větší savce. Tento stav netrvá déle než několik minut, pak led roztaje a obyvatelé moře pokračují ve své cestě, aniž tuší, že byla na strnulý okamžik přerušena. Pro své krátké intervaly i délku se vlny nazývají velmi krátké, podobné drobným výpadkům paměti.“
« zpět