RAKETA V ÚSTÍ 28. 6. - 28. 8. 2016

28-06-2016 - 28-08-2016

Muzeum města Ústí nad Labem, Masarykova 1000/3

Mladí a nadaní výtvarníci, kteří společně vytvářejí časopis Raketa, představí v Muzeu města Ústí nad Labem pestré portfolio ilustrací, kreseb a 3D-objektů. Interaktivní výstava pro děti i jejich rodiče.

Mladí a nadaní výtvarníci, kteří společně vytvářejí časopis Raketa, představí v Muzeu města Ústí nad Labem pestré portfolio ilustrací, kreseb a 3D-objektů. Interaktivní výstava pro děti i jejich rodiče. Aneta Františka Holasová, Nikkarin, Lukáš Urbánek alias Dr. Racek, Filip Raif, Jan Vajda alias Antimultivitamín, Jan Šrámek alias Kolouch, Jiří Franta & David Böhm, Johana Švejdíková, Daniela Olejníková, Mařenka Urbánková a další. Časopis „pro děti chytrých rodičů“, který neobsahuje žádnou reklamu, vychází čtvrtletně a najdete v něm příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, tvoření, vystřihovánky a různé zajímavosti vždy na jedno konkrétní téma. Dětský časopis Raketa vydává nakladatelství Labyrint od roku 2014. Vychází jednou za čtvrt roku a jednotlivá čísla se věnují vždy určitému tématu, které souvisí s daným ročním obdobím.  Podtitul „časopis pro děti chytrých rodičů“ naznačuje, že při listování si místy přijdou na své i dospělí.

Redaktorkami časopisu jsou produkční Radana Litošová a výtvarnice Johana Švejdíková, která zodpovídá i za grafickou úpravu. Rovněž další tvůrci patří k autorskému okruhu nakladatelství Labyrint. Komiksové příběhy pro Raketu píše a kreslí Nikkarin, David Böhm, příhody populárního doktora Racka vytvářejí Milada Rezková a Lukáš Urbánek, ilustracemi časopis provází Aneta F. Holasová, cestopisné tipy Rakety obstarává Joa & Mia čili samotný nakladatel Joachim Dvořák s dcerou Miou. 
''
Čtyřicetistránkový časopis je vyplněn hlavně zábavnými úkoly, rozvíjejícími verbální a matematické myšlení, dále pak náměty k vlastním výtvarným i kuchařským aktivitám, krátkými články korespondujícími s  tematickým laděním čísla. Například v jarním čísle jsou zajímavosti ze světa přírody uspořádány jako cirkus kuriozit, kde účinkující i publikum tvoří představitelé hmyzí říše, vtipně personifikovaní tak, aby jejich biologická charakteristika zůstala zachována. Časopis je pečlivě propracován. Od úvodního obsahu až k hravě stylizovaným medailonkům autorských osobností v něm nezůstává žádné hluché místo. Veškeré ilustrace i fotografie jsou původní, Chvályhodné je, že Raketa na své stránky nevpustila reklamu, která v jiných dětských časopisech představuje mnohdy až polovinu čísla. Jediné příspěvky, které by bylo možné považovat za upoutávky komerčního charakteru, jsou knižní tipy na zajímavé publikace pro děti, a to nejen z mateřského nakladatelství Labyrint.

www.raketa-casopis.cz

časopis RAKETA

RAKETA 27 / Afrika

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety