Křest knihy Meteorit s rodokmenem 23. 5.

20-05-2019

Periferie Café, Branická 473/49, P4

Knihu ve čtvrtek 23. 5. 2019 v 18 hodin v Periferie Café slavnostně pokřtí hudebník Milan Cais (Tata bojs).

Tisková zpráva

20. 5. 2019

 

Románová novinka: METEORIT S RODOKMENEM

Nakladatelství Labyrint přináší druhý román prozaika Martina Juna. Po románovém debutu Doživotí, který na české literární scéně před pěti lety vzbudil značný rozruch, přichází autor s knihou tematicky i stylisticky odlišnou. S vypravěčskou suverenitou čtenáři předkládá bohatou mozaiku ze života v zapomenuté vísce, kde je pomíjivosti jednotlivce nadřazená sounáležitost k obci a kde mají své nezastupitelné místo pověry, mýty a předsudky. 

 

O KNIZE:

Pětice mužů se vydává potokem na lov pstruhů, jako to dělávali v dětství, aniž tuší, že se při tom dotknou čehosi posvátného. Zatímco na ně paní smrtka líčí a příroda vychýlená z rovnováhy na ves sesílá jednu pohromu za druhou, je čtenář vtažen do osudů hlavních protagonistů protkaných nejen milostnými příběhy, ale také humornými příhodami a bujarými slavnostmi středočeského venkova.

 

Právě příroda jako nezaměnitelný rámec všech příběhů hraje v románu zásadní roli. Autor varovně zachycuje její extrémní a lidmi zapříčiněné proměny ústící až v kataklysmatické finále. Jak dodává: „Dostalo se nám mezi ostatními tvory ojedinělé výsady všechno zničit, nebo zachovat. Dokud ovšem s pokorou neuznáme, že jsme také jen součástí něčeho většího, co tu není proto, abychom to beze zbytku zužitkovali, budou se naše problémy stupňovat.“

 

O AUTOROVI:

Martin Jun (* 1976) Vystudoval Karlovu univerzitu a zájem o sociální a masovou komunikaci se odrazil i v jeho prvotině Doživotí (2014) s podtitulem „román, kde není ani slovo míněno vážně“. V této intelektuální hříčce zpracoval hravou a ironickou formou téma kontroverzního přijímání spisovatele Milana Kundery českou společností. Vedle psaní se věnuje také mentálnímu koučinku.

 

Martin Jun: METEORIT S RODOKMENEM, román

vydává Labyrint, 280 stran, doporučená cena 295 Kč

 

''

časopis RAKETA

RAKETA 27 / Afrika

Projekty

Daruj Raketu RAKETA  - časopis

Doporučujeme

LABSHOP kamenné prodejny Facebook Rakety